Added Removed

19-06 14:53 Dingenen, Jordi Van
(Tarteletto - Isorex)
19-06 14:53 Joseph, Thomas
(Tarteletto - Isorex)
19-06 14:53 Peters, Arne
(Alecto Cycling Team)
19-06 14:53 Stockman, Michiel
(Tarteletto - Isorex)
19-06 14:53 Tzortzakis, Polychronis
(Tarteletto - Isorex)
19-06 14:51 Koster, Adne
(Alecto Cycling Team)
19-06 14:50 Groote, Arne De
(Tarteletto - Isorex)
19-06 14:45 Breussegem, Elias Van
(Tarteletto - Isorex)
19-06 14:43 Brande, Julien Van den
(Tarteletto - Isorex)
19-06 14:42 Boussaer, Bryan
(Tarteletto - Isorex)
18-06 23:31 Da Silva, Tiago
(Team Differdange - GeBa)
18-06 23:31 Deguide, Louis
(Team Differdange - GeBa)
18-06 23:31 Thill, Tom
(Team Differdange - GeBa)
18-06 23:31 Winter, Laurin
(Team Differdange - GeBa)
18-06 23:27 Gaffurini, Nicola
(Monkey Town - A Block CT)
18-06 23:27 Jong, Jeen de
(Monkey Town - A Block CT)
18-06 23:27 Jonge, Maarten de
(Monkey Town - A Block CT)
18-06 23:27 Kooij, Bas van der
(Monkey Town - A Block CT)
18-06 23:27 Pluto, Martins
(Monkey Town - A Block CT)
18-06 23:27 Slik, Ivar
(Monkey Town - A Block CT)
18-06 21:44 Offredo, Yoann
(Wanty - Gobert Cycling Team)
18-06 15:53 Barrenetxea, Ander
(Euskadi Basque Country - Murias)
18-06 15:53 Bico, Nuno
(Burgos - BH)
18-06 15:53 Cabedo, Oscar
(Burgos - BH)
18-06 15:53 Cubero, Jorge
(Burgos - BH)
18-06 15:53 Ezquerra, Jesús
(Burgos - BH)
18-06 15:53 Fernandes, José
(Burgos - BH)
18-06 15:53 Langellotti, Victor
(Burgos - BH)
18-06 15:53 López, Dani
(Burgos - BH)
18-06 15:53 Peñalver, Manuel
(Burgos - BH)
18-06 15:53 Robredo, Alvaro
(Burgos - BH)
18-06 15:53 Rodríguez, Sergio
(Euskadi Basque Country - Murias)
18-06 15:53 Rubio, Diego
(Burgos - BH)
18-06 15:53 Sáez, Héctor
(Euskadi Basque Country - Murias)
18-06 10:40 Backaert, Frederik
(Wanty - Gobert Cycling Team)
18-06 10:40 Dupont, Timothy
(Wanty - Gobert Cycling Team)
17-06 15:11 Dehaes, Kenny
(Cycling Team Wallonie-Bruxelles)
17-06 15:11 Liepiņš, Emīls
(Cycling Team Wallonie-Bruxelles)
17-06 15:11 Nõmmela, Aksel
(Cycling Team Wallonie-Bruxelles)
17-06 15:11 Planckaert, Baptiste
(Cycling Team Wallonie-Bruxelles)
17-06 15:11 Robeet, Ludovic
(Cycling Team Wallonie-Bruxelles)
17-06 15:11 Six, Franklin
(Cycling Team Wallonie-Bruxelles)
17-06 15:11 Spengler, Lukas
(Cycling Team Wallonie-Bruxelles)
17-06 15:11 Wirtgen, Tom
(Cycling Team Wallonie-Bruxelles)
17-06 15:06 Boom, Lars
(Roompot - Charles)
17-06 15:06 Staeyen, Michael Van
(Roompot - Charles)
17-06 14:01 Maes, Nikolas
(Lotto Soudal)
16-06 19:03 Breukelman, Chiel
(Monkey Town - A Block CT)
16-06 19:03 Jong, Jeen de
(Monkey Town - A Block CT)
16-06 19:03 Loohuis, Lars
(Monkey Town - A Block CT)
16-06 19:02 Elzakker, Wout van
(Team Differdange - GeBa)
16-06 19:00 Donohoe, Alistair
(Pro Racing Sunshine Coast)
16-06 19:00 Freiberg, Michael
(Pro Racing Sunshine Coast)
16-06 19:00 Howard, Leigh
(Pro Racing Sunshine Coast)
16-06 19:00 O'Brien, Kelland
(Pro Racing Sunshine Coast)
16-06 19:00 Porter, Alexander
(Pro Racing Sunshine Coast)
16-06 19:00 Scott, Cameron
(Pro Racing Sunshine Coast)
16-06 19:00 Welsford, Sam
(Pro Racing Sunshine Coast)
16-06 18:55 Buskermolen, Jordy
(Monkey Town - A Block CT)
16-06 18:55 Peters, Arne
(Alecto Cycling Team)
15-06 14:25 Bovenhuis, Jasper
(Vlasman Cycling Team)
15-06 14:25 Burg, Joost van der
(Vlasman Cycling Team)
15-06 14:25 Da Silva, Tiago
(Team Differdange - GeBa)
15-06 14:25 Dingenen, Jordi Van
(Tarteletto - Isorex)
15-06 14:25 Dool, Kevin van den
(Vlasman Cycling Team)
15-06 14:25 Duvigneau, Beau
(Vlasman Cycling Team)
15-06 14:25 Franz, Toni
(Team Differdange - GeBa)
15-06 14:25 Gerts, Floris
(Tarteletto - Isorex)
15-06 14:25 Goeman, Jonas
(Tarteletto - Isorex)
15-06 14:25 Joseph, Thomas
(Tarteletto - Isorex)
15-06 14:25 Kockelmann, Raphaël
(Team Differdange - GeBa)
15-06 14:25 Kooijman, Jaap
(Vlasman Cycling Team)
15-06 14:25 Mol, Wesley
(Team Differdange - GeBa)
15-06 14:25 Stockman, Abram
(Tarteletto - Isorex)
15-06 14:25 Stockman, Michiel
(Tarteletto - Isorex)
15-06 14:25 Stroetinga, Wim
(Vlasman Cycling Team)
15-06 14:25 Thill, Tom
(Team Differdange - GeBa)
15-06 14:25 Tzortzakis, Polychronis
(Tarteletto - Isorex)
15-06 14:25 Winter, Laurin
(Team Differdange - GeBa)
15-06 14:25 Zijl, Melvin van
(Vlasman Cycling Team)
15-06 14:22 Backaert, Frederik
(Wanty - Gobert Cycling Team)
15-06 14:22 Bakel, Robbie van
(Metec - TKH Continental CT)
15-06 14:22 Berg, Lars van den
(Metec - TKH Continental CT)
15-06 14:22 Boom, Lars
(Roompot - Charles)
15-06 14:22 Buskermolen, Jordy
(Monkey Town - A Block CT)
15-06 14:22 Capiot, Amaury
(Sport Vlaanderen - Baloise)
15-06 14:22 Celi, Abe
(Alecto Cycling Team)
15-06 14:22 Dalen, Jason van
(Metec - TKH Continental CT)
15-06 14:22 Dehaes, Kenny
(Cycling Team Wallonie-Bruxelles)
15-06 14:22 Devriendt, Tom
(Wanty - Gobert Cycling Team)
15-06 14:22 Doets, Marco
(Alecto Cycling Team)
15-06 14:22 Duijn, Huub
(Roompot - Charles)
15-06 14:22 Dupont, Timothy
(Wanty - Gobert Cycling Team)
15-06 14:22 Gaffurini, Nicola
(Monkey Town - A Block CT)
15-06 14:22 Hecke, Preben Van
(Sport Vlaanderen - Baloise)
15-06 14:22 Hooghiemster, René
(Alecto Cycling Team)
15-06 14:22 Horst, Dennis van der
(Metec - TKH Continental CT)
15-06 14:22 Ista, Kevyn
(Cycling Team Wallonie-Bruxelles)
15-06 14:22 Janssen, Adriaan
(Monkey Town - A Block CT)
15-06 14:22 Jonge, Maarten de
(Monkey Town - A Block CT)
15-06 14:22 Kleijn, Arvid de
(Metec - TKH Continental CT)
15-06 14:22 Kleiman, Wim
(Monkey Town - A Block CT)
15-06 14:22 Kreder, Wesley
(Wanty - Gobert Cycling Team)
15-06 14:22 Krul, Stef
(Team Jumbo - Visma)
15-06 14:22 Lammertink, Maurits
(Roompot - Charles)
15-06 14:22 Lange, Thijs de
(Metec - TKH Continental CT)
15-06 14:22 Lietaer, Eliot
(Cycling Team Wallonie-Bruxelles)
15-06 14:22 Meijer, Gijs
(Alecto Cycling Team)
15-06 14:22 Menten, Milan
(Sport Vlaanderen - Baloise)
15-06 14:22 Minnaard, Marco
(Wanty - Gobert Cycling Team)
15-06 14:22 Nõmmela, Aksel
(Cycling Team Wallonie-Bruxelles)
15-06 14:22 Peyskens, Dimitri
(Cycling Team Wallonie-Bruxelles)
15-06 14:22 Planckaert, Baptiste
(Cycling Team Wallonie-Bruxelles)
15-06 14:22 Poppel, Boy van
(Roompot - Charles)
15-06 14:22 Poucke, Aaron Van
(Sport Vlaanderen - Baloise)
15-06 14:22 Reinders, Elmar
(Roompot - Charles)
15-06 14:22 Sintmaartensdijk, Daan van
(Alecto Cycling Team)
15-06 14:22 Six, Franklin
(Cycling Team Wallonie-Bruxelles)
15-06 14:22 Steels, Stijn
(Roompot - Charles)
15-06 14:22 Timmermans, Justin
(Roompot - Charles)
15-06 14:22 Vallée, Boris
(Wanty - Gobert Cycling Team)
15-06 14:22 Vermeltfoort, Coen
(Alecto Cycling Team)
15-06 14:22 Verwilst, Aaron
(Sport Vlaanderen - Baloise)
15-06 14:22 Vylder, Lindsay De
(Sport Vlaanderen - Baloise)
15-06 14:22 Willems, Thimo
(Sport Vlaanderen - Baloise)
15-06 14:22 Winter, Ludwig De
(Wanty - Gobert Cycling Team)
15-06 14:13 Andersen, Asbjørn Kragh
(Team Sunweb)
15-06 14:13 Aristi, Mikel
(Euskadi Basque Country - Murias)
15-06 14:13 Bagües, Aritz
(Euskadi Basque Country - Murias)
15-06 14:13 Bakelants, Jan
(Team Sunweb)
15-06 14:13 Berrade, Urko
(Euskadi Basque Country - Murias)
15-06 14:13 Biermans, Jenthe
(Team Katusha Alpecin)
15-06 14:13 Bol, Cees
(Team Sunweb)
15-06 14:13 Bol, Jetse
(Burgos - BH)
15-06 14:13 Buyst, Jasper De
(Lotto Soudal)
15-06 14:13 Cabedo, Oscar
(Burgos - BH)
15-06 14:13 Cubero, Jorge
(Burgos - BH)
15-06 14:13 Curvers, Roy
(Team Sunweb)
15-06 14:13 Debusschere, Jens
(Team Katusha Alpecin)
15-06 14:13 Dowsett, Alex
(Team Katusha Alpecin)
15-06 14:13 Emden, Jos van
(Team Jumbo - Visma)
15-06 14:13 Ewan, Caleb
(Lotto Soudal)
15-06 14:13 Ezquerra, Jesús
(Burgos - BH)
15-06 14:13 Fernandes, José
(Burgos - BH)
15-06 14:13 Gibson, Matthew
(Burgos - BH)
15-06 14:13 Goethem, Brian van
(Lotto Soudal)
15-06 14:13 Groenewegen, Dylan
(Team Jumbo - Visma)
15-06 14:13 Haller, Marco
(Team Katusha Alpecin)
15-06 14:13 Hindley, Jai
(Team Sunweb)
15-06 14:13 Irizar, Julen
(Euskadi Basque Country - Murias)
15-06 14:13 Iversen, Rasmus Byriel
(Lotto Soudal)
15-06 14:13 Kluge, Roger
(Lotto Soudal)
15-06 14:13 Kuznetsov, Viacheslav
(Team Katusha Alpecin)
15-06 14:13 Langellotti, Victor
(Burgos - BH)
15-06 14:13 Leezer, Tom
(Team Jumbo - Visma)
15-06 14:13 Rodríguez, Sergio
(Euskadi Basque Country - Murias)
15-06 14:13 Sáez, Héctor
(Euskadi Basque Country - Murias)
15-06 14:13 Stork, Florian
(Team Sunweb)
15-06 14:13 Tanfield, Harry
(Team Katusha Alpecin)
15-06 14:13 Teunissen, Mike
(Team Jumbo - Visma)
15-06 14:13 Viejo, Dani
(Euskadi Basque Country - Murias)
15-06 14:13 Wallays, Jelle
(Lotto Soudal)
15-06 14:13 Walscheid, Max
(Team Sunweb)
15-06 14:13 Würtz Schmidt, Mads
(Team Katusha Alpecin)
15-06 14:13 Wynants, Maarten
(Team Jumbo - Visma)
01-01 16:03 Martin, Tony
(Team Jumbo - Visma)
17-12 11:29 Grøndahl Jansen, Amund
(Team Jumbo - Visma)

ZLM Tour

Starts on | Riders: 115 | Startlist is final
Download startlist as pdf

Lotto Soudal

1 Buyst, Jasper De
2 Wallays, Jelle
3 Kluge, Roger
4 Maes, Nikolas
5 Iversen, Rasmus Byriel
6 Goethem, Brian van
7 Ewan, Caleb

Team Jumbo - Visma

11 Martin, Tony
12 Emden, Jos van
13 Teunissen, Mike
14 Grøndahl Jansen, Amund
15 Wynants, Maarten
16 Leezer, Tom
17 Groenewegen, Dylan
111 Krul, Stef

Team Katusha Alpecin

21 Dowsett, Alex
22 Biermans, Jenthe
23 Würtz Schmidt, Mads
24 Kuznetsov, Viacheslav
25 Haller, Marco
26 Tanfield, Harry
27 Debusschere, Jens

Team Sunweb

31 Walscheid, Max
32 Bol, Cees
33 Andersen, Asbjørn Kragh
34 Bakelants, Jan
35 Hindley, Jai
36 Curvers, Roy
37 Stork, Florian

Burgos - BH

41 Bol, Jetse
42 Gibson, Matthew
43 Rubio, Diego
44 Bico, Nuno
45 Peñalver, Manuel
46 Robredo, Alvaro
47 López, Dani

Euskadi Basque Country - Murias

51 Bagües, Aritz
52 Barrenetxea, Ander
53 Berrade, Urko
54 Aristi, Mikel
55 Irizar, Julen
56 Viejo, Dani

Roompot - Charles

61 Poppel, Boy van
62 Lammertink, Maurits
63 Duijn, Huub
64 Reinders, Elmar
65 Steels, Stijn
66 Staeyen, Michael Van
67 Timmermans, Justin

Sport Vlaanderen - Baloise

71 Poucke, Aaron Van
72 Menten, Milan
73 Vylder, Lindsay De
74 Hecke, Preben Van
75 Willems, Thimo
76 Capiot, Amaury
77 Verwilst, Aaron

Cycling Team Wallonie-Bruxelles

81 Wirtgen, Tom
82 Ista, Kevyn
83 Liepiņš, Emīls
84 Peyskens, Dimitri
85 Spengler, Lukas
86 Lietaer, Eliot
87 Robeet, Ludovic

Wanty - Gobert Cycling Team

91 Minnaard, Marco
92 Vallée, Boris
93 Kreder, Wesley
94 Offredo, Yoann
95 Devriendt, Tom
96 Winter, Ludwig De

Alecto Cycling Team

101 Sintmaartensdijk, Daan van
102 Koster, Adne
103 Meijer, Gijs
104 Vermeltfoort, Coen
105 Hooghiemster, René
106 Doets, Marco
107 Celi, Abe

Metec - TKH Continental CT

112 Berg, Lars van den
113 Kleijn, Arvid de
114 Dalen, Jason van
115 Lange, Thijs de
116 Horst, Dennis van der
117 Bakel, Robbie van

Monkey Town - A Block CT

121 Slik, Ivar
122 Janssen, Adriaan
123 Kleiman, Wim
124 Loohuis, Lars
125 Breukelman, Chiel
126 Pluto, Martins
127 Kooij, Bas van der

Pro Racing Sunshine Coast

131 Donohoe, Alistair
132 O'Brien, Kelland
133 Howard, Leigh
134 Freiberg, Michael
135 Scott, Cameron
136 Welsford, Sam
137 Porter, Alexander

Team Differdange - GeBa

141 Mol, Wesley
142 Kockelmann, Raphaël
143 Deguide, Louis
144 Franz, Toni
145 Elzakker, Wout van

Vlasman Cycling Team

151 Duvigneau, Beau
152 Dool, Kevin van den
153 Stroetinga, Wim
154 Kooijman, Jaap
155 Zijl, Melvin van
156 Bovenhuis, Jasper
157 Burg, Joost van der

Tarteletto - Isorex

161 Gerts, Floris
162 Groote, Arne De
163 Stockman, Abram
164 Goeman, Jonas
165 Breussegem, Elias Van
166 Brande, Julien Van den
167 Boussaer, Bryan